Error: Your upload path is not valid or does not exist: /www/apollo_klienci2/www/blog.cyngiel.com.pl/wp-content/uploads Od kół do pistoletów czyli historia strzelb Benelli - Blog Cyngiel

Od kół do pistoletów czyli historia strzelb Benelli

Początki Benelli

Początki Benelli Armi sięgają roku 1967 roku. Pierwszy pomysł założenia firmy pojawił się u braci Benelli, właścicieli słynnej firmy motocyklowej w Pesaro, w 1940 roku. Bracia Benelli byli namiętnymi myśliwymi i doskonałymi inżynierami. Już w tamtych czasach byli oni przekonani, że przyszłość strzelb myśliwskich leży w półautomatycznych modelach broni palnej. Pomysł ten stał się rzeczywistością, kiedy genialny projektant z Bolonii, Bruno Civolani, wynalazł rewolucyjne odkrycie. Konstrukcja Civolaniego doprowadziła do stworzenia niezwykłej strzelby myśliwskiej, która zamiast zwykłego systemu gazowego wykorzystywała prosty mechanizm napędzany siłą bezwładnościową. Tak powstały pierwsze strzelby Benelli.

Nowy rygiel, nowa prędkość strzału

Dzięki ryglowi  ten rewolucyjny projekt zapewnia najszybsze działanie przeładunkowe, jakie kiedykolwiek widział świat. Pozwala  użytkownikom wystrzelić 5 strzałów w mniej niż sekundę. Benelli jest stale rozwijającą się firmą dzięki dużym inwestycjom w badania i rozwój. Z biegiem lat innowacyjne nowe produkty i zaawansowana technologia umocniły prestiż Benelli i rozpowszechniły jej reputację wśród myśliwych i strzelców docelowych, wspomagane przez strategię firmy oferującą gamę półautomatycznych strzelb uznawanych za najszersze dostępne obecnie. W 1983 roku firma Benelli została przejęta przez Beretta.

Misja: technologia, jakość, wydajność i wygląd

Ciągłe innowacje, badania, rozwój nowych technologii i materiałów, precyzyjna inżynieria i wyróżniający się design to kluczowe filary filozofii Benelli.
Misja Benelli koncentrowła się na projektowaniu i produkcji półautomatycznych strzelb, które wyróżniają się na tle konkurencji za ich zaawansowaną technologię, wyrafinowaną stylizację i niezrównaną niezawodność. Posiadanie strzelby Benelli  oznacza posiadanie produktu wyróżniającego i takiego, do którego aspirują wszyscy entuzjaści.

Produkcja i technologia

Dzięki strategicznemu stosowaniu technologii oraz zaawansowanej fabryce, broń, którą produkuje Benelli, zapewnia doskonałą wydajność balistyczną i doskonałą funkcjonalność. Benelli zainwestował dużo w badania, projektowanie i testy swojej broni. Produkcja odbywa się w fabryce zaawansowanych technologii wyposażonej w urządzenia i maszyny nowej generacji. Benelli przywiązuje także ogromną wagę do profesjonalizmu pracowników ze względu na fakt, że postrzega swoich pracowników jako klucz do zapewnienia rozwoju produktów i usług, ponieważ  umocnią reputację lidera w świecie broni palnej dla sportu i obrony.

 

Udostępnij ten artykuł