Error: Your upload path is not valid or does not exist: /www/apollo_klienci2/www/blog.cyngiel.com.pl/wp-content/uploads Sylwetki konstruktorów cz. 2 - Blog Cyngiel SKLEP Z BRONIĄ I AKCESORIAMI

Sylwetki konstruktorów cz. 2

sklep z bronią palną WarszawaSylwetki konstruktorów cz. 2

Oliver Winchester i Benjamin Tyler Henry

Oliver Winchester urodził się 30 listopada 1810 roku w Bostonie. Winchester początkowo działał głównie w przemyśle odzieżowym, jednakże w 1857 roku postanowił nabyć udziały w firmie Volcanic Repeating Arms Company od znanego duetu konstruktorów broni Horacego Smitha i Daniela Wessona. Wkrótce Winchester zmienił nazwę firmy na New Haven Arms Company i przeniósł jej siedzibę do miasta New Haven. Początkowo firma zmagała się z finansowymi trudnościami związanymi ze słabym popytem na produkowane przez nich karabiny. Karabinki wytwarzane w New Haven mimo, że pod względem projektu i wyglądu wyprzedzały swoją erę, to były wyposażone w naboje, które były bardzo mało wydajne. Były to naboje kalibru .25 i .32 i kształtem przypominały kule, które były wypełnione czarnym prochem. W 1857 roku Winchester zatrudnił w swojej firmie genialnego inżyniera, Benjamina Tylera Henry’ego, który zmodyfikował projekt broni i New Haven Arms Company zaczęła odnosić duże sukcesy na rynku sprzedaży broni. Oliver Winchester oprócz zaangażowania w przemysł zbrojeniowy był również aktywny politycznie – w latach 1866-1867 był zastępcą gubernatora stanu Connecticut. Zmarł w 1880 roku firmę pozostawiając swojemu synowi, Williamowi Wirtowi Winchester.

sklep z bronią palną WarszawaBenjamin Tyler Henry urodził się w Claremont w stanie New Hampshire w 1821 roku. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w firmie Robins & Lawrence Arms Company gdzie pracował razem ze Smithem i Wessonem nad projektem karabinu, później znanym jako „Volitional repeater”. W 1857 roku Henry znajduje zatrudnienie w przeorganizowanej przez Winchestera firmie New Haven Arms Company i tam w 1860 roku opracowuje, a następnie otrzymuje patent na karabin kalibru .44, znanym też pod nazwą karabin Henry’ego. Karabin cieszył się popularnością m.in. w trakcie amerykańskiej Wojny Secesyjnej. W 1864 roku pokłócił się z Winchesterem w wyniku czego odszedł z firmy i do końca życia pracował sam. Zmarł w 1898 roku.

Mając na uwadze nasze przywiązanie do tradycji – zapraszamy do zakupów: sklep „Cyngiel” – broń palna Warszawa.

 

Udostępnij ten artykuł